Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

TEATR KWADRAT – NIEBIESKI BALONIK PANA TENORKA

W poniedziałek byliśmy na wspaniałym przedstawieniu w Teatrze Kamienica. Zaprosiła nas Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej.Przedstawienie „Pan Tenorek i Błękitny Balonik” urzekło wszystkich.

bez balonaperformance_gallery_m_Pan_Tenorek1performance_gallery_m_Pan_Tenorek4

„W pogoni za błękitnym balonikiem udamy się z rodzinką, Panem Tenorkiem i jego magicznym kuferkiem pełnym niespodzianek w fantastyczną muzyczną podróż. A miejsca odwiedzimy różnorodne i zaskakujące – cygański tabor, cyrk, a nawet farmę dinozaurów! Każdej przygodzie towarzyszyć będzie inna porywająca piosenka i taneczna choreografia w wykonaniu utalentowanych aktorów. Pan Tenorek przekona nas, że nie zawsze warto być poważnym i racjonalnym, a otwarte serce, fantazja, spontaniczność i dobry humor są dobre na wszystko!

W przedstawienie wplecione są różnorodne gatunki muzyczne, odmienne stylistycznie i niepozwalające dzieciom na chwilę nudy. Aktorzy żywiołowo tańczą, śpiewają, wychodzą do dzieci ze sceny, a nawet wykonują akrobacje. O atrakcyjną i staranną oprawę muzyczną dba natomiast zespół muzyków z kuferka, bo właśnie ich kryje ów tajemniczy przedmiot.”- Qulturka.pl

reżyseria: Krzysztof Jaślar
scenariusz: Elżbieta Szczypek
występują: Jacek Wójcicki, Ewa Lorska, Jagoda Stach, Wojciech Czerwiński, Andrzej Popiel.
Teatr Kamienica, 2017

Ale to nie koniec atrakcji i niespodzianek podczas przedstawienia! Ucztą dla oczu jest scenografia, wykonana na podstawie charakterystycznych rysunków autorstwa samego Edwarda Lutczyna. Spektakl uatrakcyjnia animacja z rysunków legendarnego ilustratora. Edward Lutczyn zaprojektował także kostiumy. Scena nabiera dzięki temu animuszu, kolorów, humoru i uroku.
Pan Tenorek nie jest dzieciom obcy, ponieważ ta śpiewająca postać znana jest młodym widzom z telewizyjnego programu „Budzik”. Zadaniem Pana Tenorka jest pokazanie odbiorcom, że świat dzięki piosence jest piękny, a piosenka nie jest tylko piosenką, ale posiada także ukrytą moc.
Dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy bawić się w miłym towarzystwie.

 

 

Dodano: 14 listopada 2017

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl