Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Szkolenia w 2012 – 13

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu oraz Ogólnopolska Federacja Organizacji Działających na Rzecz Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Sieć MPD” zorganizowało w dniach 22 – 25 listopada 2012r i w dniach 21 – 24 marca 2013r szkolenie w ramach projektu FIO „Sprawnie w sieci”.
Szkolenie odbyło się w Ośrodku Rehabilitacyjno – Terapeutycznym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu.
Projekt zapewnił oddzielne szkolenie dla kadry zarządzającej, które dotyczyło finansów w organizacjach pozarządowych oraz szkolenie dla specjalistów na temat systemów komunikacji alternatywnej osób z niepełnosprawnością.
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznali się z ważnym elementem wsparcia osób z niepełnosprawnością jakim jest system komunikacji alternatywnej. Poznali skuteczne metody i narzędzia pracy nad komunikacją z osobami, które maja problem porozumiewania się w życiu codziennym. Podkreślano, że ma to duże znaczenie w niezależnym funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnością. Z pewnością wykorzystamy w praktyce zdobyte wiadomości, bowiem w naszym stowarzyszeniu są również dzieci komunikujące się pozawerbalnie.
Szkolenie umożliwiło również zdobycie wiedzy na temat tworzenia dobrego wizerunku organizacji pozarządowych. Tematem wiodącym był temat pozyskiwania funduszy dla organizacji pozarządowych m.in. poprzez budowę dobrych relacji. Przybliżono metody skutecznego nawiązywania współpracy.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów i uczestników szkolenia za profesjonalizm oraz miłą atmosferę.

Dodano: 24 kwietnia 2016

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl