Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

„Święto Chłopaka i Święto Ziemniaka w naszej szkole.”

Oba święta nie mają oczywiście ze sobą nic wspólnego. Doskonale pamiętaliśmy, że 30 września jest Dzień Chłopaka. Nasi uczniowie otrzymali prezenty. Ponieważ jednak jesień w pełni, a wrzesień to przecież czas zbioru ziemniaków, uczciliśmy to najważniejsze dla Polaków warzywo.

Najpierw poznawaliśmy je wszystkimi zmysłami, potem wycinaliśmy ziemniaczane stempelki różnych kształtów i ozdabialiśmy kartonowe kartofelki, które trafiły na gazetkę szkolną.

Ziemniak okazał się doskonałym materiałem do prac plastycznych. W krótkim czasie powstały ziemniaczane jeżyki, gąsienice i grzybki. Umieściliśmy je na makiecie jesiennego lasu.

Była również zabawa zręcznościowa. Z misek wypełnionych piaskiem łowiliśmy kartofelki za pomocą szczypiec lub po prostu ręką. Było przy tym naprawdę dużo emocji.

Ucztą dla ciała była degustacja placków ziemniaczanych, smażonych pracowicie przez całą imprezę przez p.Mariolę (dziękujemy, były pyszne – zwłaszcza ze śmietaną).

Impreza podobała się wszystkim. Gratulujemy pomysłów i wykonania Paniom Edycie i Beacie.

W uroczystości czynny udział brały dziewczęta Wiktoria i Angelika z koła wolontariuszy wraz z opiekunami z Ośrodka Wychowawczego w Mrozach. Wspaniale pomagały naszym dzieciom.

A zobaczyć to wszystko możecie tu

Dodano: 6 października 2018

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl