Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Przepis na zdrowie

W okresie od 1.09.2017 do 30.11.2017 w naszej szkole realizowany jest projekt „Przepis na zdrowie” dofinansowywany przez Powiat Miński.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i ukształtowanie zachowań zmierzających do poprawy i ochrony zdrowia wśród 15 dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z naszej szkoły , ich otoczenia i rówieśników z zaprzyjaźnionych szkół w Żakowie i Dębem Wielkim.

Zajęcia mają charakter wykładowy(pogadanki, prelekcje,filmowe i multimedialne) orza warsztatowy.

Warsztaty kulinarne prowadzone są przez panią Małgorzatę Chlebicką i pana Leszka Szostaka. Podczas zajęć dzieci nabywają praktyczne umiejętności komponowania i przyrządzania pełnowartościowych posiłków : śniadania, surówek, soków , zdrowych przekąsek i deserów.

Sprzęt zakupiony w trakcie projektu przybliża uczniom urządzenia wykorzystywane w kuchni. W ramach projektu przeprowadzona została „Olimpiada zdrowia” w zaprzyjaźnionej szkole w Dębem Wielkim w której oczywiście uczestniczyli nasi uczniowie.

W ostatni piątek października w Szkole Podstawowej w Dębem Wielkim odbyła się pierwsza Olimpiada Zdrowia. Imprezę tę zorganizowali gospodarze wraz ze  Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym  „Możesz Więcej” w ramach projektu „Przepis na zdrowie” dofinansowanego przez Powiat Miński.
Podczas olimpiady uczniowie klas 1-3 brali udział w wielu ciekawych konkurencjach, podczas których nie tylko wesoło się bawili, ale także uczyli się rozróżniać co dla nich dobre i zdrowe.
W tym czasie reprezentanci klas 4-6 walczyli o tytuł „Master chefa” przygotowując pyszne, zdrowe przekąski, którymi na koniec imprezy poczęstowali wszystkich zebranych.

Atmosfera była gorąca, rywalizacja przednia, a sałatki, soki i inne przekąski przygotowane przez dzieci pyszne. Oczywiście uroczystość nie byłaby tak udana, gdyby nie zaangażowanie i pomoc ze strony wielu nauczycieli oraz rodziców, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Mamy nadzieję, że po tych kilku wspólnie spędzonych godzinach nasi uczniowie już zawsze świadomie wybiorą zdrowe i pożywne posiłki.

Zdjęcia z realizacji projektu oraz z „Olimpiady zdrowia” znajdziesz tu.

Dodano: 18 listopada 2017

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl