Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Podsumowanie projektu „Terapia behawioralna…” finansowanego przez Urząd Marszałkowski

mazowsze

Przeszłość – jest to dziś, tylko cokolwiek dalej. (Cyprian Kamil Norwid)

  Niestety do przeszłości należy już realizacja projektu  Terapia behawioralna dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z elementami treningu przeciwdziałania agresji. „Niechciana seksualność” – potrzeby osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Projekt był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W ramach projektu odbył się 84 godzinny kurs /wykłady i zajęcia praktyczne/ dla kadry pedagogicznej zatrudnionej w naszym Zespole oraz chętnych rodziców dzieci niepełnosprawnych będących naszymi podopiecznymi.

Dzięki udziałowi w szkoleniu kadra Zespołu poszerzyła swoje kompetencje w pracy z dziećmi oraz młodzieżą z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Poprawia to skuteczność działań wychowawczych i edukacyjnych , ale także nie bez znaczenia jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie nowych metod i umiejętności pracy z własnym dzieckiem.

 

Szkolenie prowadzone przez Panią Monikę Robakiewicz – psychologa terapeutę o specjalności: psychologia dzieci i młodzieży w zakresie psychosomatyki, zaburzeń rozwojowych, problemów wychowawczych oraz praca z osobami w kryzysie, wzbogaciło warsztat pracy pedagogicznej i terapeutycznej, dostarczyło propozycje oddziaływań wychowawczych i edukacyjnych adekwatnych do specyficznych potrzeb naszych uczniów.

Skupialiśmy się nad skutecznym diagnozowaniem przyczyn zachowań agresywnych. Uczyliśmy się: efektywnie eliminować zachowania agresywne, bezpiecznie i efektywnie postępować podczas wystąpienia zachowań agresywnych i autoagresywnych.

Bardzo ważnym elementem naszych spotkań było poznanie specyfiki zachowań seksualnych u osób z niepełnosprawnością intelektualną Kiedy interweniować? Jak modyfikować niepożądane zachowania seksualne u osób niepełnosprawnych intelektualnie? Jak uczyć kontroli własnych zachowań.

 

Dodano: 24 listopada 2017

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl