Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Pierwszy dzień wiosny 2014

21 marca zawitała do nas kalendarzowa wiosna. W szkole w tym dniu żegnaliśmy zimę i bardzo gorąco przywitaliśmy teraźniejszą porę roku jaką jest wiosna.

Nauczyciele naszej placówki specjalnie dla dzieci przygotowali krótkie przedstawienie pt. „Wiosna się budzi się do życia”.

 

W tym dniu była piękna pogoda, słońce świeciło za oknem, u każdego na twarzy pojawiał się uśmiech. Wspólnie śpiewaliśmy i wystukiwaliśmy rytm wiosennych piosenek. Dzieci poznały zwyczaje topienia/ palenia Marzanny, sposób jej wykonania oraz legendę jak rozgniewana zima zamienia się w chochoła (Marzannę).

 

Uczniowie mieli również możliwość wykonania swojej marzanny i w sposób dowolny przystrojenia jej.

 

Po wykonaniu Marzanny wszyscy wybraliśmy się na zewnątrz w poszukiwaniu jej oznak (skacząca żabka na łące, pąki na drzewach, kwitnące kwiatki, fruwające muchy, brzęczące pszczoły itp.). Każdy uczeń za odnalezienie śladu nowej pory roku dostawał odznaczenie i został mianowany kwiatuszkiem na pomocnika wiosny.

 

Po spacerze wszyscy bawiliśmy się przy ognisku: Marzanna została spalona- Pani Zima opuściła nas na dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pieczone jabłka oraz ziemniaki (jako, że piątek) smakowały wyśmienicie.

Dodano: 21 marca 2014

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl