Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

W najnowocześniejszym muzeum Europy.

Dzięki Fundacji PZU 19 listopada 2018 roku odbyliśmy wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. To naprawdę magiczne miejsce i niezwykłe muzeum. Sama jego architektura zapiera dech w piersiach.

Poznaliśmy życie codzienne Żydów. Zobaczyliśmy, gdzie się modlili( odtworzono autentyczne wnętrze synagogi ), gdzie się bawili, jakie tańce były modne. Siedzieliśmy w ławkach w sali lekcyjnej, kinie, przeglądaliśmy podręczniki, czytaliśmy książki w bibliotece. Towarzyszyliśmy parze młodej w uroczystości weselnej, analizowaliśmy strój męski i kobiecy. W starej drukarni wybijaliśmy kolejno własne logo, projektowaliśmy monety ze swoimi imionami pisanymi w języku hebrajskim.

 

Zdobyliśmy też trochę wiadomości o holocauście. Wiemy już, co to jest getto. Obserwowaliśmy nadlatujące samoloty, które zrzucały bomby, przeszliśmy kładkę łączącą getto z drugą częścią Warszawy.

Bardzo podobał nam się spacer uliczką żydowskiego miasteczka. Zaglądaliśmy w okna kamieniczek, patrzyliśmy w gwiazdy, siedząc na ławeczce oświetlonej uliczną latarnią. W poczekalni dworcowej kupowaliśmy bilety, a po ich skasowaniu  mogliśmy posiedzieć w pociągu.

Dzięki wycieczce cofnęliśmy zegary o dobre kilkadziesiąt lat. Czas pobytu w muzeum minął nam niepostrzeżenie. Dziękujemy naszym sponsorom.

Dodano: 21 listopada 2018

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl