Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Od morza aż do Tatr – 100 lat Niepodległości

W ciekawy sposób młodzież i pracownicy naszej szkoły obchodzili 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody trwały 7 dni – okrągła rocznica – niezwykły sposób świętowania w ramach projektu „Zabawa w teatr”finansowanego przez Fundację TESCO

W ciągu tego czasu odbyliśmy podróż po 7 ważnych miastach Polski. Kolejne grupy zapraszały nas na wycieczkę.

W Warszawie oglądaliśmy w prezentacji multimedialnej najważniejsze obiekty tego miasta (Zamek Królewski, PKiN itp.), ciekawe pomniki i miejsca. Poznaliśmy legendę o Warsie i Sawie oraz obejrzeliśmy teatrzyk „O warszawskim bazyliszku”.

W Gdańsku dowiedzieliśmy się, co to jest plaża, stocznia. Budowaliśmy własne statki żaglowe. Słuchaliśmy chant.

Malbork to miejsce, gdzie jest słynny Zamek krzyżacki. Zobaczyliśmy, jak ubrany był Krzyżak. Zrobiliśmy miecze i tarcze, własnoręcznie je ozdabiając.

W Krakowie widzieliśmy Wawel i poznaliśmy legendę o smoku wawelskim. Stworzyliśmy nawet własną książeczkę pokazującą jego losy. Wiemy, jak wygląda strój krakowski i potrafimy sprawić, że wyklejona przez nas głowa smoka zionie ogniem.

Piękną wycieczkę odbyliśmy do Zakopanego. Powitały nas prawdziwe góralki, pięknie ubrane w regionalne stroje. Stwierdziliśmy, że góry są piękne o każdej porze roku, co uwidoczniliśmy na naszych plakatach. Smakowaliśmy też oscypków.

Toruń to miasto M. Kopernika – znanego astronoma. Ma także wiele zabytków, w tym Krzywą Wieżę”. Sami upiekliśmy pierniki i udekorowaliśmy je.

13 listopada podsumowaliśmy projekt. Odgadliśmy wszystkie zagadki dotyczące odwiedzanych miast. Urodziny wolnej Polski uhonorowaliśmy wykonaniem biało-czerwonych serduszek. Utworzyliśmy ogromną flagę, która powiewała w rytm piosenki. Znamy doskonale flagę, godło i hymn Polski.

Więcej zdjęć dokumentujących nasze świętowanie – KLIK

 

Wszystkiego najlepszego ukochana Ojczyzno z okazji Twoich urodzin!

Dodano: 15 listopada 2018

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl