Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Mój zaczarowany świat – terapia przez sztukę osób niepełnosprawnych intelektualnie.

 

Mój zaczarowany świat – terapia przez sztukę

osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Projekt współfinansowany przez Fundację TESCO w ramach konkursu Decydujesz – Pomagamy

Realizator projektu: Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych „Możesz więcej” w Nowym Zglechowie.

 

W naszej szkole ciągle dzieje się coś ciekawego. Wycieczki, teatrzyki, koncerty, ogniska i wiele wiele innych.  Jednym słowem coś dla ducha i dla ciała. Wszystko po to, by uczniowie z „Możesz więcej” miło spędzali czas, a także nauczyli się czegoś nowego oraz mieli szansę na niestandardowy rodzaj terapii poprzez te wszystkie oddziaływania.

 

Dlaczego TERAPIA PRZEZ SZTUKĘ?

Po pierwsze jest to coraz bardziej popularna dziedzina  współczesnej  terapii. Szeroko stosowana przez lekarzy, pedagogów, psychologów i terapeutów. Warsztaty grupowe i spotkania indywidualne z elementami arteterapii pomagają w pokonywaniu lęków, uwalnianiu od zahamowań, wzmacniają wiarę we własne możliwości, pobudzają ekspresję twórczą oraz pomagają w rozwoju  osobom niepełnosprawnym. Kształtują wrażliwość i zdolność wyrażania uczuć oraz umiejętność nawiązywania kontaktów społecznych. Działania skoncentrowane są na twórczości rozumianej jako proces, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój wrażliwości percepcyjnej, emocjonalnej i poznawczej, co umożliwia optymalny rozwój dzieci niepełnosprawnych w dostępnym im zakresie w każdej sferze.

Tylko wszechstronny proces rewalidacji,  wykorzystujący dostępne różnorodne metody terapeutyczne, daje szansę na poprawę jakości życia naszych podopiecznych.

Taki cel został założony w projekcie „Mój zaczarowany świat”, który możemy realizować dzięki Fundacji Tesco. I oto już mamy pierwsze efekty! We wtorek 12  listopada w ramach projektu odbyły się zajęcia upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uczniowie mieli szansę doskonalić umiejętność wypowiadania się na zadany temat. Odbyły się warsztaty plastyczne, w trakcie których powstało biało- czerwone drzewo. Podczas pracy w grupach trzeba było wykazać się nie tylko zdolnością analitycznego myślenia, ale również zgodnie współpracować z pozostałymi członkami zespołu, wyklejając mapę Polski zdjęciami i wyrazami. Ukoronowaniem spotkania był występ Karoliny i Michała, którzy przełamując swoją nieśmiałość, wystąpili przed uczestnikami spotkania pięknie recytując wiersz pt. „Katechizm polskiego dziecka”.

Tu znajdziecie zdjęcia z naszych zajęć

Projekt obejmuje 100 godzin terapii przez sztukę.  Skierowany jest do 25 niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Możesz Więcej .

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ODDALI NA NAS SWÓJ GŁOS ROBIĄC ZAKUPY

W SKLEPACH TESCO.

Dodano: 18 listopada 2019

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl