Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

„Królestwa” w Warszawie

Nareszcie jedziemy do Warszawy na wycieczkę dwukrotnie odkładaną ze względu na niezbyt sprzyjającą pogodę. Dziś, co prawda, również nie jest ciepło i zapowiadają deszcze, ale jest to ostatni dzień grania spektaklu reklamowanego zarówno w telewizji  jak i Internecie. Zatem  pierwszy punkt, to Teatr Lalek  „Guliwer”, a w nim spektakl „Królestwa” wyreżyserowany przez Martę Stańczyk. Wg recenzji „Spektakl dla osób o różnej wrażliwości sensorycznej, w tym dla osób w spektrum autyzmu.”, czyli jak najbardziej dla naszych uczniów.

Jest  to opowieść o dwóch siostrach zakonnych- Bernardecie i Klementynie, które wraz z owieczką Kostką wyruszają w podróż balonem. Przemierzając lądy, oceany i oglądając kosmos przez teleskop uświadamiają sobie jak piękny i różnorodny jest nasz świat. Przekazują nam uniwersalna prawdę, że dla każdego człowieka jest miejsce na ziemi, ponadto uczy dostrzegania potrzeb i różnorodności jej mieszkańców. Dużym udogodnieniem dla widzów, zwłaszcza tych ze spektrum autyzmu,  jest możliwość skorzystania z Pokoju Wyciszeń, czyli pokoju rozładowania napięcia i wyregulowania emocji, w którym można było  oddzielić się od nadmiaru bodźców takich jak: światło, hałas czy tłok. Spektakl wart zobaczenia i wielkie brawa dla twórców.

Po spektaklu przyszła pora na zabawę w nowo otwartej, pięknej sali zabaw „Sensorysie”. Kraina Sensorysi  to największa sensoryczna przestrzeń, stworzona całkowicie z myślą o prawidłowym rozwoju zmysłów i zdolności poznawczych u dzieci oraz wspierająca ich integrację sensoryczną. Dzieci doskonale bawiły się w podświetlanym basenie pełnym kulek. Chętnie zjeżdżały ze zjeżdżalni, wspinały się po drabinkach i korzystały z wielu przystosowanych do ich potrzeb atrakcji – labiryntów sensorycznych, klocków magnetycznych i podwieszanych huśtawek.

Wycieczka bardzo się udała, dzieci bawiły się doskonale,  a przy tym miały wiele okazji do nauki i poznawania świata.

Dodano: 8 kwietnia 2022

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl