Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Kopciuszek w szkole!?!

18 lutego naszą szkołę odwiedził Teatr Urwis, który przedstawił interaktywny spektakl dla dzieci pt. „Kopciuszek”.

Jest to autorska interpretacja klasycznej baśni braci Grimm.  Kopciuszek to przezwisko pięknej, pracowitej i dobrej dziewczynki, nadane jej przez złą macochę.  Dziewczyna jest służącą swojej macochy i musi w domu wykonywać najcięższą pracę. Pewnego dnia król ogłosił w królestwie bal, na który zaprosił wszystkie panny w kraju, aby jego syn znalazł sobie narzeczoną.

Na owy bal wybierała się zła macocha. Kopciuszek marzył, aby chodź na chwilę mógł pójść na bal, jednak  zła macocha dawała jej coraz więcej pracy do wykonania. Los Kopciuszka odmienił się za sprawą pewnej wróżki, która podarowała jej sukienkę i pantofelki. Na balu, Kopciuszek poznał przystojnego królewicza,
z którym tańczył.

Niestety Kopciuszek musiał już iść do domu i po drodze zgubił pantofelek. Królewicz szukał właścicielki pantofelka, spośród wszystkich panien, będących na balu.

Jak to w baśniach bywa, historia zakończyła się szczęśliwie. Królewicz odnalazł swoją wybrankę, dzięki zgubionemu przez nią pantofelkowi. W królestwie ogłoszono wielkie huczne wesele.

Pamiętajmy, że dobro wraca podwójnie do człowieka.

Dodano: 26 lutego 2019

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl