Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Dzień Babci i Dziadka 2018

„Dzwoni, śpiewa serce moje,

że dziś, Babciu, święto Twoje

Dziadku miły, dobrotliwy

Bądź wesoły i szczęśliwy”

 

Trochę spóźniony,(ze względów oczywistych – ferie) Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole przebiegał w sposób niezwykły. Najpierw zgromadzeni licznie seniorzy rodzin dowiedzieli się z prezentacji multimedialnej, kim są dla swoich wnuków. Otóż są spokojem, którego wszyscy potrzebują, drogowskazem, uśmiechem, oparciem, pomocą dla rodziców, lekarstwem na zło tego świata, przyjacielem- krótko mówiąc,- kimś kogo kochamy.

Potem dowiedzieliśmy się, co nowego u ich wnuków. z pewnością są coraz starsi, coraz więcej umieją, bywają świetni w różnych dziedzinach, uczestniczą w wycieczkach.

Wzruszeni dziadkowie zostali poproszeni, by usiąść wspólnie z wnukami w dużym kręgu i sami zaczęli mówić. Przedstawiali się kolejno, mówili o swoich pasjach, opowiadali o śmiesznych, ciekawych lub nawet dramatycznych wydarzeniach z życia własnych wnucząt. Było bardzo interesująco!!!

Następnie przyszedł czas prób różnego typu. Babcie i dziadkowie konkurowali ze sobą w zwijaniu włóczki w kłębek, obieraniu jabłka (mierzono długość obierki w jednym kawałku), rzutach do kosza papierową kulą. Byli  świetni w każdej dziedzinie i w pełni zasłużyli sobie na życzenia, prezenty, które wręczyły im wnuczęta i słodki poczęstunek.

Spotkanie było bardzo miłe a wysiłek pań, które przygotowały uroczystość( p. Beata Brzozowska, p. Ania Wielądek) warto było ponieść dla takich chwil.

Kochane Babcie i Dziadkowie, serdecznie dziękujemy za to, że jesteście i za to, że dzięki Wam nasze dzieci mają takich!!! rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dodano: 6 lutego 2018

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl