Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Ale cyrk! – wizyta w Julinku

      

Przez długie dziesięciolecia Julinek był ogólnopolskim ośrodkiem sztuki cyrkowej o znaczeniu światowym. Park Rozrywki chroni to unikalne dziedzictwo i zaprasza swoich gości do zapoznania się z nim.  Wizyta w Parku Rozrywki pozwala nam poznać to dziedzictwo, które przynosiło dobrą sławę naszemu krajowi i naszej kulturze we wszystkich zakątkach świata –  Janusz Sejbuk.

A zatem szanujmy wspomnienia i smakujmy ich czar!

Co cyrk daje dzieciom? Przede wszystkim duże możliwości działania oraz różnorodność form. W cyrku każde dziecko znajdzie coś dla siebie – odrobinę teatru, sportu, plastyki, muzyki. Cyrk to świetna zabawa, sposób na nudę, gimnastyka ciała i umysłu.

A my   14-05-2019 odwiedziliśmy właśnie  Park Rozrywki Julinek w Lesznie koło Warszawy. To miejsce jedyne w swoim rodzaju. 

MAŁA ARENA to dawna stajnia i tam rozpoczęliśmy swoje spotkanie z cyrkiem. Zaczęło się od pokazu żonglerki i akrobatyki.

Na zakończenie pokazu akrobatycznego artyści cyrkowi złożyli  życzenia jednemu z naszych uczniów Kamilowi, który tego dnia kończył 12 lat. Po wręczeniu prezentu, wszyscy zaśpiewali sto lat jubilatowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Potem zabawa –  warsztaty plastyczne, na których każde z uczestników mogło wykonać przy wsparciu animatorów pacynkę z filcu. Po obiedzie zwiedziliśmy Muzeum Sztuki Cyrkowej, urozmaicone pokazem iluzji. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mogliśmy pobawić się  na Knoockerze( to innowacyjne urządzenie interaktywne. Jest to połączenie wirtualnej rozrywki z elementami sportu i dobrej zabawy.Interaktywna ścianka, do której obsługi używa się piłki.)

Pobiegać i poskakać na Magicznym Dywanie ( multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych.)

 Choć pogoda nam nie dopisała a powrót do domu był późnym popołudniem to i tak było warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce, do którego myślę, że jeszcze będziemy wracać. Wszystko to dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU.

Dodano: 26 maja 2019

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl