Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Melonik w Nowym Zglechowie

„Melonik” w Nowym Zglechowie

W środę 11.04.2018r gościliśmy po raz drugi zespół teatralny „Melonik” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Trąbkach(koło Garwolina) wraz z opiekunami: panią Izabelą Dziwiszek i panią Katarzyną Bąk. Tym razem mogliśmy podziwiać spektakl pt.: „Trzy świnki” z wyraźnym morałem, łączący elementy dramy, muzykę i taniec. Połączenie tych elementów bardzo podobało się naszym dzieciom.

Na tym jednak nie zakończył się nasz dzień integracyjny. Potem nastąpiły wspólne zabawy i konkurencję, które przygotowali nasi rehabilitanci – pan Kamil Sochan i pan Mateusz Parzyszek. Zespoły mieszane szukały skarbów w otoczeniu szkoły, ścigały się, wykonywały rzuty do celu, przekładały koło hula-hop w kręgach, przenosiły piłkę za pomocą kijów.

Dużym przeżyciem dla naszych gości był pokaz funkcjonowania dzieci niepełnosprawnych. W pełni sprawni aktorzy zespołu „Melonik” musieli wykonywać różne czynności z zamkniętymi oczami, lub używając jednej ręki. Chyba odczuły na własnej skórze, ograniczenia, jakim podlegają osoby niepełnosprawne.

Pani Ola Kleba zorganizowała zabawę z chustą Klanzy, a pani Jolanta Sękas – pokaz baniek mydlanych.

Goście z Trąbek prowadzili też z przedszkolakami i grupa rewalidacyjną ćwiczenia wg programu specjalnego Knillów.

Ten pracowicie spędzony dzień zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Jesteśmy wdzięczni za tą wizytę, która była odskocznią od rutyny zwykłej szkolnej codzienności. Czekamy na kolejne spektakle i odwiedziny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z odwiedzin.

Dodano: 17 kwietnia 2018

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl