Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych

”Za ten krzyż i Twoje łzy,

Za serdeczne krople krwi

Jezu dziękuję CI”

 

Tymi słowami dzieci, rodzice, nauczyciele Szkoły w Nowym Zglechowie dziękowali Bogu za to, że otworzył nam drogę do nieba.

Dzień 23 marca tego roku o czas przedświątecznych rekolekcji, który rozpoczął się Drogą Krzyżową w gościnnym Kościele w Siennicy.

29570970_1370882229683214_5777326980112751310_n

Niosąc krzyż, zapaloną świecę- symbol Bożej obecności, przeszliśmy XIV stacji Drogi Krzyżowej. Rozważaliśmy mękę Pańską i ostatnią ziemską drogę naszego Pana – Jezusa Chrystusa, odczytując znaczenie symbolicznych przedmiotów umieszczonych przy każdym obrazie np. sznur, sukna, gwoździe, plaster.

Na koniec dzieci i dorośli odbyli spowiedź świętą i z czystym sercem udali się do szkoły.IMG_2253

IMG_2226

IMG_2293

 

Po śniadaniu odbyły się warsztaty wicia palem na Niedzielę Palmową, prowadzone przez panią Małgorzatę Chlebicką, która przygotowała piękne kwiaty z bibuły, bukszpan, kolorowe trawy, wstążki. Dzięki temu nasze palmy wyszły naprawdę imponująco.  Nimi właśnie witaliśmy Jezusa, w postać którego wcielił się Michał Majszyk, ubrany w długą białą tunikę. Pod jego stopy rzucaliśmy różne tkaniny, a on dostojnie po nich kroczył. Tak właśnie był witany w Jerozolimie Jezus Chrystus.

Po obiedzie gościliśmy siostry kapucynki Najświętszego Serca Jezusa z Siennicy. W cudowny, poglądowy sposób przedstawiły nam biblijną przypowieść o synu marnotrawnym i wyjaśniły znaczenie Niedzieli Palmowej i Swiąt  Wielkanocnych. Poza tym rozśpiewały nas. Nauczyły dzieci kilku pięknych pieśni z pokazywaniem, grając na gitarze.20180323_130934

20180323_130949

Ten dzień był dla wszystkich ważny i pouczający. Na nowo uświadomiliśmy sobie, że Pan Jezus niósł krzyż na swoich ramionach. Na krzyżu były nasze grzechy, dlatego dziś właśnie staneliśmy przed Jego obliczem, wielbiąc Go.

Dzieci przez cały dzień były bardzo zaangażowne. Jeśli to się spodoba Panu Bogu, być może faktem staną się słowa pieśni, że na naszych uczniów: „Deszcz łaski pada dziś”

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tak godny sposób przeżyć ten czas.

Dodano: 24 marca 2018

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl