Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

W towarzystwie piesków

28 września 2016 roku nie był zwykłym dniem nauki szkolnej. Tego dnia uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę do kina IMAX w Warszawie.

Samo wejście na salę kinową zdziwiło wszystkie dzieci. Czekały bowiem na nas czworonożni przyjaciele – 3 pieski, chart rosyjski, malamut i pekińczyk, w towarzystwie Pań z Fundacji Przyjaźń Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA. Pierwsze reakcje dzieci były różne: od zachowań nerwowych i wycofania się, do zachwytu. Jednak już po paru minutach pieski były przytulane, głąskane, pieszczone i karmione przysmakami. Kontakty z sympatycznymi czworonogami pomogły naszym dzieciom przełamać lęki, nabrać odwagi, rozluźnić mięśnie, ale przede wsystkim dały poczucie szczęścia i radości. Takie doświadczenie było szczególnie ważne dla dzieci autystycznych, które mają trudności w komunikowaniu się z innymi. Dotyk miękkiego i przyjacielskiego futra zwierzaka niwelował wszystkie zahamowania.

Pani Maria Czerwińska z Fundacji dała nam lekcję połączoną z prezentacją multimedialną dotyczącą bezpiecznego kontaktu z pieskiem. Zapoznała dzieci z rasami psów agresywnych, uczyła zachowania w razie ataku. Pokazała nam, że odpowiednie wychowanie zwierząt przez miłość może dać nam ogromną przyjaźń płynącą z kontaktu z pieskiem.

Żywe pieski bardzo uatrakcyjniły pobyt w kinie i z żalem pożegnaliśmy się.

Po śniadaniu rozpoczęła się projekcja filmu produkcji japońsko-amerykańskiej „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Była to animowana komedia z życia nowojorskich zwierzaków. Twórcy z Universal Pictures pokazali familijne kino z pieskami Maxem i Gidgetem w rolach głównych. Przekonaliśmy się, że kiedy zwierzaki zostają same w domu prowadzą własne życie pełne przygód, zabaw i intryg. Ta bajka dla dużych i małych to prosta historia o bohaterstwie, przyjaźni, potrzebie dzielenia się, pomaganiu i tolerancji z dużą dawką humoru i ciekawymi postaciami.

Tu kilka zdjęć z wycieczki.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu „ Z kulturą możemy jeszcze więcej” finansowanego przez Fundację PZU.

Dodano: 11 października 2016

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl