Przejdź do
edukacji
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Dębem Wielkim razem z nami!

Zespół Szkół w Dębem Wielkim i Szkolne Koło Caritas są z nami nie od dziś. Wiele akcji, pomocy, empatii otrzymują dzieci z naszej szkoły. Akcja – „Zapałka nie ogrzeje”, kiermasze świąteczne i teraz jeszcze wygrany grant w konkursie „Iskry miłosierdzia” z okazji Powiatowego Dnia Papieskiego 2016 pod nazwą – „Mój niepełnosprawny przyjaciel i ja”.

W ramach tego projektu przewidziano m.in.

  1. Udział w hipoterapii i ognisku – zapoznanie z ideą, zasadami hipoterapii, asystowanie przy hipoterapii, przejażdżki konne

  2. Wspólny wyjazd do kina. Każdy wolontariusz będzie miał swojego podopiecznego.

  3. Lekcja „Dzieci dzieciom o Janie Pawle II” – poprowadzenie zajęć przez wolontariuszy.

  4. Warsztaty rękodzielnicze-kiermasz charytatywny. Przygotowanie ozdób świątecznych.

  5. Akcja charytatywna na cmentarzu parafialnym „Zapałka nie ogrzeje” Wolontariusze kwestują 1 listopada na rzecz Stowarzyszenia, rozdając zapałki.

  6. Warsztaty dotyczące komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Terapeuci ze Stowarzyszenia „Możesz więcej” poprowadzą zajęcia dla wolontariuszy z Caritas pokazujące jak porozumiewać się z osobami niekomunikującymi się werbalnie; zapoznają ich z ideą komunikacji alternatywnej z wykorzystaniem komunikatorów, mówików, segregatorów do komunikacji.

IMG_1550 IMG_1548

W efekcie tych działań korzyści będą obopólne. Uczniowie Zespołu Szkół w Dębem Wielkim poznają niepełnosprawnych rówieśników, może nawet zaprzyjaźnią się. Włączą się razem ze swoimi rodzinami w akcje pomagające osobom niepełnosprawnym w różnych przestrzeniach. Wszyscy będą mogli obejrzeć ich zaangażowanie na fotografiach podczas wystawy „Mój niepełnosprawny przyjaciel i ja”

IMG_1641IMG_1691

  Najważniejsze w tym wszystkim,że – dadzą świadectwo miłosierdzia i wyrównają – chociaż troszeczkę – szanse życiowe dzieci z niepełnosprawnością.

Dziękujemy Wam za oddanie i miłości dar,
za ogrom tych niesamowitych chwil,
pomoc, poświęcenie sił.
Dziękujemy za to, że dzięki Wam poznajemy siebie. „

Mozesz_wiecej_Dabrowa_05741

Dodano: 23 stycznia 2017

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl