Przejdź do
edukacji
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Nowe projekty – nowe możliwości

Wasza pomoc – nasza sprawność – to projekt w którym wdzięcznośc należy sie wszystkim, którzy zagłosowali na naszą organizację w sklepach TESCO.
trd
Projekt zakłada terapię ruchową w wodzie metodą Hallwick’a niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia „Możesz więcej”. Rozwój metod diagnostycznych ratuje życie noworodków w wielu skomplikowanych przypadkach. Niestety nie zawsze oznacza to całkowitą sprawność organizmu. Powiększa się grupa dzieci z niepełnosprawnością, co wymusza unowocześnianie procesu rehabilitacji. Realizacja projektu będzie taką „małą cegiełką” na drodze usprawniania dzieci niepełnosprawnych.
Projekt będzie realizowany w wakacje.
Druga nasza perełka – Z kulturą możemy jeszcze więcej  – otrzymaliśmy dotację w konkursie – PZU Z KULTURĄ 2016.
LOGO-CMYK
Projekt „Z kulturą możemy jeszcze więcej” ma służyć ułatwieniu osobom z niepełnosprawnościami sprzężonymi dostępu do podstawowych dóbr kultury niedostępnych w Nowym Zglechowie. Zaplanowano więc cykl wyjazdów do Warszawy, do warszawskich instytucji kultury, przeznaczonych dla dzieci niepełnosprawnych, objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju lub kształceniem specjalnym oraz dla członków ich rodzin i wolontariuszy. Działania realizowane w ramach każdego z wyjść zostaną oczywiście dostosowane w formie i treści do możliwości każdej z grup odbiorców. Chcemy przybliżyć dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, cenne dla kultury polskiej miejsca w Warszawie, podnieść poziom wiedzy i kompetencji kulturalnych uczestników projektu oraz wyrobić poczucie, że kultura jest nieodzownym elementem ich rozwoju osobistego i społecznego. W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w: – Lekcji muzealnej w Muzeum Chopina – Programie Edukacyjnym Kina IMAX = Wykład + film IMAX 3D + Warsztat. Wyświetony zostanie film „Dzikie z natury”, a następnie odbędą się warsztaty z przedstawicielami Fundacji Czeneka. – Projekcji filmu w technologii 3D – 3 spektaklach w warszawskich teatrach – Programie edukacyjnym Teatru Baj „Teatr – wiem co to”. Podczas tematycznych spotkań uczestnicy nie tylko zdobywają podstawową wiedzę o teatrze, ale mają możliwość „dotknięcia teatru”, poznawania go przez działanie. – Centrum Nauki Kopernik – oglądanie tematycznych galerii, Teatru Robotycznego oraz Planetarium.
Projekt będzie realizowany do końca roku 2016.
APC_Collage - 2015.10.03 17.09 - 001

Dodano: 6 lipca 2016

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl