Przejdź do
edukacji
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Nagroda Powaitu Mińskiego – Laura 2015 dla Stowarzyszenia „Możesz więcej”

10 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia statuetki Laura 2015 – to Nagroda Powiatu Mińskiego

Stowarzyszenie „Możesz więcej otrzymało Laurę 2015 za działalność społeczną na rzecz wspólnoty powiatowej.

Cieszymy się , że doceniono nasze starania aby innym żyło się lepiej. Zwłaszcza tym, którzy sami  nie potrafią samodzielnie funkcjonować.

IMG_8311

STOWARZYSZENIE POMOCY DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „MOŻESZ WIĘCEJ”

Stowarzyszenie powstało w 2012 roku w celu niesienia pomocy dzieciom i osobom dorosłym z niepełnosprawnością. Z dniem 1 września 2013 roku, po półrocznym okresie ogromnego wysiłku wszystkich członków Stowarzyszenia, w Nowym Zglechowie w Gminie Siennica, powstał Zespół Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych „Możesz Więcej”, w ramach którego działa przedszkole specjalne, szkoła podstawowa specjalna, gimnazjum specjalne, wczesne wspomaganie rozwoju, zespoły rewalidacyjno – wychowawcze, a od września 2015 roku również Szkoła Specjalna przysposabiająca do pracy. W Zespole uczą się uczniowie z terenu całego powiatu, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na różne rodzaje niepełnosprawności. Edukacja w placówce jest bezpłatna. Stowarzyszenie ściśle współpracuje z rodzicami uczniów. Od grudnia 2014 roku Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Siedmiu laureatów dołączyło do grona osób wyróżnionych statuetkami Nagrody Powiatu Mińskiego „Laura”. Organizatorami tegorocznej gali Nagrody, która odbyła się w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim byli: Przewodnicząca Rady Powiatu Mińskiego Anna Czyżewska oraz Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński.

IMG_8248

Wśród zdobywców tegorocznych statuetek znaleźli się: Związek Nauczycielstwa Polskiego Powiatu Mińskiego (nauka i oświata), Miejska Orkiestra Dęta Miasta Mińsk Mazowiecki (kultura i sztuka), Pan Norbert Całka (sport), Pan Jan Koblak (rozwój przedsiębiorczości), Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” (działalność społeczna na rzecz wspólnoty powiatowej), Pan Jacek Markowski (rolnictwo i ochrona środowiska) oraz Miejski Klub Sportowy „Mazovia” (nagroda za osiągnięcia zbiorowe w sporcie).

IMG_8251

Dodano: 11 czerwca 2016

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl