Przejdź do
edukacji
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

IV Koncert Charytatywny – Anioły są wśród nas

„Aniołowie są wśród nas”

Taki właśnie tytuł nosił kolejny, IV już Koncert Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej”.

Zaproszeni goście w niedzielny wieczór 8 grudnia dopisali w pełni , szczelnie wypełniając salę widowiskową Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, cel bowiem był szczytny – zbieranie środków na budowę ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych, które ukończyły edukację.

Wiceprezes stowarzyszenia – pani Alina Majszyk powitała wszystkich i wyjaśniła, że zarząd pragnie uhonorować tych wszystkich, którzy w sposób szczególny bezinteresownie pomagali w działalności tej organizacji.

Konferansjerem był oczywiście, niezastąpiony w swej roli, pan Piotr Siła, główną zaś rolę w koncercie odegrał Big Band pana Janusza Sadocha. Zespół działa przy Gminnym Centrum Kultury w Mrozach. Kilkunastu muzyków wraz ze swym dyrygentem, grając muzykę jazzową, bluesową i rozrywkową, na tyle rozkołysało publiczność i wprawiło w wyśmienity nastrój, że chętnie sięgano do swych portfeli, licytując zgromadzone dzieła sztuki. Była tam praca znanego malarza Pawła Wociala, dzieła dyplomowe absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych, anioły malowane na desce, podarowane przez Katarzynę Rek Powodzeniem cieszyły się kosze wypełnione ekologicznymi wiktuałami ( wykonały je panie Jolanta Bukowińska, Mariola Wołoszka, Marta Ornowska)i, kompozycja florystyczna „Las w szkle” autorstwa Marty Chybickiej. Niezwykłym przedmiotem licytacji były złote pierścionki zaręczynowe mamy i babci Piotra Siły. Licytacja przyniosła stowarzyszeniu niebagatelną sumę 8 750zł.

Goście równie chętnie kupowali cegiełki na budowę ośrodka oraz wykonane przez mamy naszych dzieci i pracowników szkoły stroiki i ozdoby świąteczne. Łącznie zebrano więc pokaźną sumę 12 290 zł oraz 20 euro. Wszystkim darczyńcom należą się słowa podziękowania za hojność, dobroć i zrozumienie naszych potrzeb.

Miłym i nowym w tradycji koncertowej momentem uroczystości było wręczenie statuetek Aniołów prawdziwym przyjaciołom stowarzyszenia, którzy kochali pomagać i współdziałali we wszystkim, co dla naszych dzieci było dobre. Ci ludzie to prawdziwi aniołowie ziemscy, niemający wprawdzie skrzydeł, ale swoją czystością serca i dobrocią zasłużyli na nie. Takim aniołem, który od początku istnienia stowarzyszenia ”Możesz więcej „ wspierał jego działalność był były już wójt gminy Siennica – pan Grzegorz Zieliński. Dzięki niemu właśnie szkoła pozyskała swą lokalizację w Nowym Zglechowie na 15 lat. Obecnie Aniołem dającym nadzieję na realizację planów jest wójt gminy Jakubów – pani Hanna Wocial, która robi wszystko, by działka w Mistowie została przeznaczona na budowę ośrodka dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Statuetki otrzymali również pan Piotr Siła, będący zawsze blisko nas i śpieszący z pomocą jako Mikołaj, konferansjer, prowadzący aukcję oraz pan Janusz Sadoch, a na jego ręce wszyscy muzycy uświetniający koncert. Im wszystkim należą się podziękowania za obecność, życzliwość, opiekę i pomoc.

Na tabliczkach umieszczonych na statuetkach Aniołów umieszczone zostały znaczące słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus: ”Jeśli Bóg nie stworzył Cię aniołem w niebie, to dlatego, że chciał, byś był aniołem na ziemi.”. To cudowne, że takich ludzi nie brakuje wokół nas. Dzięki nim przybliżamy się wciąż do realizacji naszego głównego celu –budowy wielospecjalistycznego ośrodka dla osób, które ukończyły edukację. One tam znajdą swoje miejsce na ziemi.

Tu znajdziecie zdjęcia

Dodano: 9 grudnia 2019

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl