Przejdź do
edukacji
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

IV Integracyjny Piknik z okazji Dnia Dziecka 2016

IV Integracyjny Piknik z okazji Dnia Dziecka już za nami.

Jest to cykliczna impreza integrująca środowisko osób niepełnosprawnych z mieszkańcami powiatu mińskiego, której głównym celem jest nawiązywanie wzajemnych, życzliwych relacji.

W Pikniku wzięło udział około 120 osób, w tym 44 osoby niepełnosprawne – podopieczni Stowarzyszenia „Możesz więcej””, Stowarzyszenia „Dzieciom Radość” i Domu Pomocy Społecznej w Kątach. W imprezie pomagało 20 wolontariuszy, którzy zabezpieczali prawidłowy i bezpieczny przebieg imprezy, byli także animatorami, osobami prowadzącymi konkursy z nagrodami, konkurencje sportowe, zabawy plastyczne i inne.

Piękna pogoda i bogaty program sprawiły, że wokół naszej szkoły już od południa gromadziła się publiczność. Na przybyłych gości czekały liczne niespodzianki.

Rodzice z klasy 0b ze Szkoły Podstawowej w Siennicy przywitali wszystkich przedstawieniem wiersza J.Tuwima „Rzepka” Interpretacja, kostiumy i podkład muzyczny były bardzo ciekawe a gra aktorów, po prostu – zawodowstwo!

Dzieci z klubu sportowego trenujący brazylijskie ju-jitsu zaprezentowały publiczności kunsztowne układy walki.

Wszyscy zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia wozu strażackiego oraz imponującej i zabawnej potyczki wodnej między drużynami strażackimi z Mińska Mazowieckiego, Żakowa, Siennicy i Zglechowa. Kurtyna wodna – jak zawsze w upał cieszyła się powodzeniem zwłaszcza wśród najmłodszych.

Przybyli do nas również wspaniali faceci na swoich stalowych rumakach czyli super motrach. Każdy chętny mógł przejechać się takim błyszczącym cudeńkiem.

Pan Tadeusz Gańko zaprezentował nam swój kunszt akordeonisty. Nie każdy potrafi zagrać na akordeonie , a pan Tadeusz zagrał – nie gorzej od mickiewiczowskiego Jankiela.

Do odważnych świat należy – więc kto odważny mógł dosiąść konika- Eski- i poczuć się jak kowboj albo indianin. Przy hipoterapii (z której korzystają podopieczni stowarzyszenia) styl na indianina jest popularny.

Każda osoba niepełnosprawna otrzymała prezent z okazji Dnia Dziecka. Podczas Pikniku były zorganizowane wspólne zawody sportowe osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, w tym celu zakupione zostały akcesoria sportowe (piłki, talerze obciążeniowe, ciężarki itp. oraz rower trójkołowy rehabilitacyjny – wykorzystany podczas konkurencji sportowych, a sfinansowany częściowo ze środków Stowarzyszenia „Możesz więcej”). Zostały zakupione również 2 chodzące maskotki – Kaczor Donald i Tygrysek, które prowadziły dyskotekę w plenerze.

Przez cały czas można była wziąć udział w loterii fantowej z bardzo atrakcyjnymi fantami.

Na głodnych czekały kiełbaski, karczek, wata cukrowa, a także kawiarenka z ciastami, , napojami i słodyczami.

Ogromną ciekawość i zainteresowanie wszystkich wzbudzała wolontariuszka – opiekunka zwierząt, która prezentowała swoich podopiecznych spacerując z dużym pająkiem, jaszczurką, modliszką w pudełeczku i innymi swoimi ulubieńcami.

Nie zabrakło również innych atrakcji – malowania twarzy, robienia duuużżzych baniek mydlanych,warsztatów artystycznych, zabawy z chustą.

Wszystkie atrakcję były nieodpłatne dla uczestników Pikniku.

W tak wielkie przedsięwzięcie, jakim było zorganizowanie Pikniku, zaangażowanych było wiele osób – rodziców, nauczycieli, dzieci, a także darczyńców i przyjaciół szkoły.

Nasi główni sponsorzy;

1. Kaiman – Tadeusz Sęk

2. Modne dziecko – G. Ślusarczyk P. Łukaszewski

3. Państwo Wieczorkowie

4. Geomix – Paweł Baranowski

5. „Wisienka” Sklep spożywczo – przemysłowy Joanna Wąsowska , Iwona Kopczyńska – Wiśniew

6. Sklep spożywczo- przemysłowy Małgorzata Mroczek – Wiśniew

7. Sklep spożywczy Małgorzata Szeląg – Mrozy

8. Carrefour

9.International Plastik Polska Sp. z o.o.

10. Drogeria Jasmin Piaseczno

11.Mattel

12. Piekarnia-Cukiernia Gromulski

13. Sklep Tik-Tak Hanna Golec

14. PCPR Mińsk Mazowiecki

Wyjątkowe słowa wdzięczności należą się tym osobom, które poprzez swoje szczególne zaangażowanie i aktywne uczestnictwo przyczynili się do ogromnego sukcesu, jakim okazała się organizacja tego święta. Są to:

1. Tadeusz Gańko

2. OSP z Żakowa, Siennicy, Zglechowa, Mińska Mazowieckiego

3. Panowie na motocyklach

4. Panie malujące buźki

5. Rodzice – aktorzy Teatrzyku „Rzepka”

6. Dzieci z Klubu Walki Grappler w Mińsku Mazowieckim

To był wspaniały dzień, piękna pogoda, rodzinna atmosfera, moc atrakcji, kolorowe balony, które czasami odfruwały sobie w dal, kiełbaski…. hmmm czego chcieć więcej 🙂

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego pikniku!

Do zobaczenia za rok!!!

Serdecznie zapraszam do obejrzenia bogatej galerii zdjęć.

Dodano: 11 czerwca 2016

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl