Przejdź do
edukacji
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Integracyjna Gra Terenowa z konkursem wiedzy o powiecie mińskim

Integracyjna Gra Terenowa z konkursem wiedzy o powiecie mińskim już za nami. Przeżycie, emocje, nowa wiedza, ekscytujące wspomnienia – wszystko bezcenne!

26 września Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” we współpracy z wolontariuszami z „Roztoczańskiej Watahy” oraz przy wsparciu finansowym Powiatu Mińskiego zorganizowało dla podopiecznych, przyjaciół i wolontariuszy „Integracyjną grę terenową”

Przez kilka godzin ponad 50 uczestników po przejściu szkolenia survivalowego (nawigacja, szkolenie medyczne, szkolenie z maskowania) biegało po lasach w okolicach Zglechowa  po to by zaliczyć kolejne punkty gry a były nimi:   rozpalanie ognia z wykorzystaniem krzesiwa oraz wykonanie niewidocznego ogniska, zajęcia strzeleckie, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej, zaopatrzenie rannego, tor przeszkód oraz przeprawa przez przeszkodę wodną (bagno). A potem można już było odpocząć podczas wspólnego biesiadowania na terenie Zespołu Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych „Możesz więcej”. Satysfakcja z ukończenia gry i otrzymania na koniec certyfikatu też była ogromna. Teraz można być pewnym, że wszyscy uczestnicy gry daliby radę samodzielnie przetrwać w lesie czy w innych nietypowych warunkach, umieliby pokonać własny strach i niemoc oraz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. A takie umiejętności są przecież bezcenne.Po raz kolejny pokazaliśmy , że z prawdziwymi przyjaciółmi każdego dnia MOŻEMY WIĘCEJ! Ważnym elementem naszej gry terenowej jest to, że uczestnicy muszą ze sobą współpracować – czy to w małych grupach, czy jako cały zespół. Widzimy więc, że jest to naturalny sposób na budowanie wzajemnego zaufania.

Cele imprezy :
Nauczanie dzieci dawania sobie rady w nietypowych sytuacjach,
samodzielnego przetrwania w lesie.
Nauczenie dzieci opanowania strachu, walki ze swoimi słabościami
i przełamywania ograniczeń.
Nauczenie podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nabycie wiedzy o najnowszej historii naszego regionu, wykorzystując okazję jaką jest 20-lecie powstania powiatu mińskiego
Promocja wolontariatu.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Mińskiego

Dziękujemy Roztoczańska Wataha Tomasz Wiśniewski Bartek Czekirda Marek Czekirda za wspaniale przygotowaną i przeprowadzoną grę.

Dziękujemy Powiatowi mińskiemu za dofinansowanie zadania a zwłaszcza wspaniałych nagród w konkursie

Pełna fotorelacja na naszym Fb a tu kilka zdjęć ilustrujących i zachęcających do obejrzenia całej galerii.

Dodano: 26 września 2019

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl