Przejdź do
stowarzyszenia
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

III integracyjny piknik z okazji Dnia Dziecka 2015

Siódmego czerwca, w gorące niedzielne popołudnie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” już po raz trzeci zorganizowało Integracyjny Piknik z Okazji Dnia Dziecka przy Zespole Specjalnych Niepublicznych Placówek Oświatowych „Możesz więcej” w Nowym Zglechowie.

Pogoda dopisała, a atrakcji było co nie miara. Każdy znalazł coś dla siebie- zarówno dzieci jak i ich rodzice. Pracownicy szkoły zorganizowali zajęcia muzyczno-ruchowe przy dźwiękach gitary, zabawy z chustą animacyjną, zajęcia plastyczne, pokaz Makatonu, czyli jednej z metod wspomagających i alternatywnych sposobów komunikacji, która na co dzień pomaga dzieciom ze szkoły w Nowym Zglechowie w porozumiewaniu się.

Były konkursy i tory przeszkód, podczas których rodzice i ich pociechy mogli wykazać się zwinnością i szybkością. Nie zabrakło nagród dla uczestników zabaw. Każdy otrzymał słodki upominek, posypała się lawina zabawek. Na roześmianych dziecięcych twarzach pojawiły się kolorowe malunki: zwierzątka, kwiatki, a u zagorzałych kibiców- herby ich ulubionych drużyn.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwierzaki, które odwiedziły Nowy Zglechów- dzieci uczestniczyły w hipoterapii oraz dogoterapii. Można było wyhasać się na trampolinie, podziwiać karkołomny pokaz żonglerki piłką nożną, stanąć na prawdziwej desce do windsurfingu i poczuć wiatr w żaglach. Strażacy pokazali swój sprzęt gaśniczy, a nawet zafundowali dzieciom nie lada gratkę- fontannę z węża strażackiego tryskającą orzeźwiającą wodą.
Aby na chwilę odpocząć od promieni słonecznych każdy z gości mógł schronić się w cieniu parasola i tam zajadać się smakołykami przygotowanymi na ten dzień.

Przyrządzono ciasta, babeczki, dania z grilla, a na ochłodę pyszne soki i napoje.

To był naprawdę udany dzień. Na co dzień dzieci ze szkoły w Nowym Zglechowie mają wiele powodów do radości, także dzięki osobom i instytucjom, które wspierają działalność ich placówki, ale chcą dzielić się tym co mają najcenniejsze- swoimi sercami i uśmiechami z innymi. Dlatego właśnie organizowane są takie imprezy jak ta, pełne radości, zabawy, no i jak sama nazwa wskazuje integracji ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Następny Piknik już za rok. Zapraszamy!

III INTEGRACYJNY PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA

III INTEGRACYJNY PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA

III INTEGRACYJNY PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA III INTEGRACYJNY PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Więcej zdjęć – tu

Dodano: 8 czerwca 2015

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl