Przejdź do
edukacji
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

II SPARTAKIADA INTEGRACYJNA „MOŻESZ WIĘCEJ”

„Powiedź sobie – Potrafisz! I idź spełniać marzenia,

bo każdego dnia MOŻESZ WIĘCEJ”

takie hasło przyświecało II Integracyjnej Spartakiadzie „Możesz więcej” organizowanej przez nasze Stowarzyszenie i Szkołę Podstawową im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim.

W ten aktywny sposób już po raz drugi obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada na 3 grudnia. Postawiliśmy na integrację, bo wiemy, że jest to jedyna droga do pełnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych we wszytych aspektach życia.

Na imprezę przybili liczni goście oraz zawodnicy z Zespołu Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych „Możesz Więcej” w Nowym Zglechowie, Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Czarnieckiego z oddziałami integracyjnymi w Sulejówku,  Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Rudzie, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cygance,  oraz ze Szkoły Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim.

W tym roku wśród dwunastu konkurencji z jakimi przyszło się zmierzyć zawodnikom znalazły się m.in.: bieg z woreczkiem na głowie, toczenie piłki, unihokej, kręgle, ćwiczenie celności i wiele innych emocjonujących dyscyplin. Rywalizacja godna pochwały  toczyła się w duchu fair play, w atmosferze pełnej radości i satysfakcji z pokonywanych trudności. W tym dniu nie było przegranych! Wszyscy byli zwycięzcami i otrzymali medale. Natomiast 3 drużyny, które uzyskały najwięcej punktów dodatkowo zostały obdarowane pucharami.

Dodatkowym bonusem Spartakiady był poczęstunek na słodko i na konkretnie czyli ulubiona przez dzieci pizza, a wszystko to dzięki sponsorom – Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim, Cukierni „Janeczka”, Cukierni „Ekler oraz Cukiernia Robert Robson.

Integracyjna Spartakiada „Możesz więcej” jest nie tylko świętem sportu, ale wspaniałej integracji dzieci niepełnosprawnych i zdrowych, uczących się w masowych szkołach. Niezależnie od zajętego miejsca, każdy uczestnik odniósł największe z możliwych zwycięstw, pokonując samego siebie i wygrywając ze swoimi słabościami i ograniczeniami.

Więcej zdjęć ze spartakiady

Dodano: 6 grudnia 2018

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl