Przejdź do
edukacji
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

II CHARYTATYWNY KONCERT „ŻYCIE JEST PIOSENKĄ”

logo końcowe

 

 

W niedzielę 26.11.2017r w MDK w Mińsku Mazowieckim odbył się 2. Koncert Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych „Możesz więcej” i dyrekcję Zespołu Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych w Nowym Zglechowie.

Tym razem zgromadzona licznie publiczność miała okazję wysłuchać 11 piosenek Jacka Cygana. Dlaczego właśnie tego twórcy? Bo to autor tekstów ponad tysiąca polskich piosenek, a poza tym człowiek miły, otwarty na ludzi. Jego utwory wykonują najlepsi polscy wokaliści.

Wybrane piosenki prezentował zespół wokalny „Chordos” działający w ramach Międzyszkolnych Zajęć Muzycznych „Muzykowanie na Targówku”, Paulina Zatorska- studentka Politechniki z Mińska Mazowieckiego, Agnieszka Skowron z Mrozów- nauczyciel rytmiki i wodzirej. Magdalena Duszczyk- oligofrenopedagog ze szkoły w Nowym Zglechowie, Joanna i Monika Kocon- mama i córka z Garwolina. Cudownie wypadły także śpiewające dzieci, które przedstawiły 2 piosenki w klimacie zimowo-świątecznym – Piotr Skowron -(7lat), Julia Skowron (10lat), Filip Ratuski (9lat).

Na fortepianie grała pani Agnieszka Drzewska

W finale wystąpił artysta romski Maksym Paczkowski wraz z zespołem, który zaprezentował skomponowaną przez siebie piosenkę „Możesz więcej”.

23844819_1721364264602339_7048351297939362259_n

Każdy ze śpiewanych utworów poprzedziły informację o genezie piosenki, dla których inspiracją była książka J. Cygana: „Życie jest piosenką”.

Przygotowali je nauczyciele ze Szkoły w Nowym Zglechowie.

Zręcznie, dyplomatycznie i z ogromnym poczuciem humoru licytację koszów z domowymi specjałami, przygotowanymi przez rodziców dzieci i przyjaciół Stowarzyszenia poprowadził dyrektor Dom Kultury – pan Piotr Siła. Jemu to właśnie zawdzięczać możemy ich cenę. Jeden z koszów osiągnął rekordową wartość 1300zł.

Zaproszeni goście chętnie kupowali cegiełki o nominałach od 10 do 100zł oraz prezentowane w foyer obrazy.

Imprezę zakończył słodki poczęstunek.

Ogromne brawa dla organizatorów i pani Magdaleny Duszczyk- reżysera imprezy.

Do zobaczenia za rok. Z pewnością będziemy mieli wiele nowych pomysłów, by zyskać środki na budowę wielospecjalistycznego ośrodka dla naszych podopiecznych, którzy ukończyli edukację. Tymczasem składamy ogromne PODZIĘKOWANIA dla wszystkich gości koncertu i naszych darczyńców.

Zdjęcia z koncertu – klik

Dodano: 27 listopada 2017

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl