Przejdź do
edukacji
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Gra terenowa „Przetrwanie 2”

W dniu 22 września w Nowym Zglechowie odbyła się po raz kolejny charytatywna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz Więcej”.

Gra terenowa Przetrwanie 2 to przygoda, którą uczestniczy zapamiętają na długo. Zapewniła ona mnóstwo niesamowitych wrażeń przeżywanych pod okiem instruktorów – ludzi nieznoszących nudy i otwartych na nowe wyzwania. Była to niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić się w ekstremalnych sytuacjach, pokonać własne lęki i słabości, zahartować ciało i ducha, zdobyć wiele praktycznych umiejętności pozwalających poradzić sobie w każdych okolicznościach.

Śmiałkowie, którzy w tym roku zgłosili się do udziału w grze terenowej zostali podzieleni na 4 grupy.

Po krótkim szkoleniu obejmującym podstawy nawigacji, survivalu oraz zasad bezpieczeństwa zostali zakajdankowani  i  założono im na głowy czarne kominy. Następnie zostali przewiezieni  w nieznane miejsce gdzie dostali mapy ze wskazanym miejscem przetrzymywania porwanych dowódców poszczególnych grup. Każda grupa  musiała zorientować  gdzie się znajduje oraz dotrzeć we wskazane miejsce i uwolnić swojego Dowódcę.

W lesie na uczestników czekało jeszcze więcej wrażeń. Między innymi poczuli smak wody z bagna z dodatkiem ziół znalezionych w lesie  oczyszczonej własnoręcznie wykonanym filtrem. Rozpalili niewidoczne ognisko przy pomocy krzesiwa oraz posilili się upieczonymi kiełbaskami, które musieli wcześniej odnaleźć . Na kolejnym punkcie survivalowcy pokonali tor przeszkód oraz przeprawiali się przez bagno. Dużą dawkę adrenaliny dostarczyło wspinanie się po wiszącej  drabince oraz zjazd z wysokości  4 metrów przy asekuracji  i pod czujnym okiem instruktorów.

Potem było trochę emocji związanych z kolejnym punktem, na którym instruktor uczył strzelania. Była okazja dotknąć i postrzelać z replik pistoletów GLOCK 17 używanych przez siły specjalna wojska i grupy antyterrorystyczne policji .

Ten pełen wrażeń dzień zakończył się wspólnym ogniskiem na terenie szkoły w Nowym Zglechowie.

Można było się zintegrować i podzielić spostrzeżeniami z Instruktorami prowadzącymi grę. Wylosowano również nagrody ufundowane przez sponsorów: Carrefour Mińsk Mazowiecki restaurację Diavola, NATO Militaria

Gra terenowa” Przetrwanie 2” dostarczyła uczestnikom wielu emocji, których prawdopodobnie nie mają okazji przeżywać w codziennym życiu. Chodziło przede wszystkim o wspaniałą zabawę, a przy okazji wsparcie Stowarzyszenia „Możesz Więcej”.

Podczas zabawy udało się zebrać kwotę 3000zł.

 

Więcej zdjęć na profilu Fb Roztoczańska Wataha

Dodano: 1 października 2018

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl