Przejdź do
edukacji
Stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym Możesz Więcej Mińsk Mazowiecki

Charytatywny Rajd Samochodowy – Szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego

Z wielką i nieskrywaną przyjemnością pragniemy zaprosić Was do wzięcia udziału w Charytatywnym Rajdzie Samochodowo Szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego.

Pomysł:

Rajd powstał z inicjatywy przyjaciół Stowarzyszenia Możesz Więcej, a jego pomysłodawcą i inicjatorem jest Pan Krzysztof Płochocki.

Cel:

Naszym głównym celem jest pomoc charytatywna i promocja szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego. Zbieramy dla Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Możesz Więcej na budowę wielospecjalistycznego ośrodka dla osób niepełnosprawnych, które zakończyły już edukację.

Charakter imprezy:

Nasza rajd to nie jest ekstremalny wyścig w którym udział biorą tylko posiadacze wyścigowego auta, my stawiamy na wyprawę grupy przyjaciół pragnących zobaczyć świat z innej perspektywy. Jeżeli zdecydujesz się wybrać z nami będziesz mógł wejść w miejsca na co dzień niedostępne dla przeciętnego turysty, posłuchać historii opowiedzianej przez najlepszych przewodników, poznać tradycję lokalnych społeczności, spróbować specjałów kuchni regionalnej, a przede wszystkim bawić się w wyśmienitym i doborowym towarzystwie. Wszystko to zrobisz tak jak lubisz i w swoim tempie. Możesz pędzić jak struś z bajki „Zwariowane Melodie” Warner Brothers, żeby być pierwszym na każdym pitstopie, albo jechać powolutku zatrzymując się na dłużej przy każdej z oferowanych atrakcji. Ważne żebyś dotarł na miejsce noclegu i wspólnej wieczornej integracji.

PLAN:
START: 19 maja Sulejówek
PITSTOP 1 Gościniec Goździejewski (Gmina Dębe Wielkie)
PITSTOP 2 Zwiedzanie zamku w Liwie
PITSTOP 3 Zwiedzanie Wegrowa – zabytkowe krypty, lustro Twardowskiego
PITSTOP 4 – Zabytkowy Zajazd w Miedznie
PITSTOP 5 – Sokołów Podlaski – Zabytkowa cukrownia, wystawa zabytkowych aut
PITSTOP 6 – Drohiczyn – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obiad – degustacja kuchni podlaskiej
20 maja: godz. 8.00 wyjazd z Augustowa, zwiedzanie Zamku w Trokach i Wilna z przewodnikiem
– nocleg i zakończenie rajdu w ośrodku w Augustowie – impreza integracyjna
21 maja: Powrót do domu

Atrakcje:

W pierwszej edycji Rajdu zapraszamy do poznania mazowieckiej części szlaku. Jesteś z Mazowsza? Mieszkasz w Warszawie lub w okolicy? Wyrusz z nami historycznym traktem i poznaj jego tajemnice. Podczas dwóch dni rajdu odwiedzimy po drodze szereg atrakcji, które oferuje przejazd trasą Wielkiego Gościńca Litewskiego. Zwiedzimy krypty węgrowskiego klasztoru, zobaczymy lustro Twardowskiego, XVIII wieczny zajazd z karczmą, taki jakich dawniej wiele było na gościńcu. Przy okazji spróbujemy m.in. dębskiej kawy żołędziówki w projekcie glinianej zagrody mazowieckiej oraz poczujemy się jak Piłsudski próbując „Sucharów Marszałka” w Sulejówku. Spotykamy się na starcie rajdu 19 maja w Sulejówka i ruszamy w niezapomnianą podróż. Noc z piątku na sobotę spędzimy razem pod Augustowem podczas wspólnej integracji, żeby o poranku ruszyć w drogę do Wilna. Atrakcji jakie oferuje Wilno nie musimy chyba szczególnie przedstawiać, możemy zapewnić Was, że nie będziemy się nudzić. Szczegóły odnośnie noclegów, poszczególnych pitstopów i atrakcji jakie zapewnimy będziemy publikować na naszym profilu www.facebook.com/CRSamochodowy

Chcesz wyruszyć z nami?

Potrzebne będzie sprawne auto i dobre chęci. Wpisowe do uczestnictwa w naszym rajdzie to 200 zł od załogi auta niezależnie od liczby osób w pojeździe,  które w całości przekazane będzie Stowarzyszeniu Możesz Więcej na budowę Wielospecjalistycznego Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych. Atrakcji po drodze będzie co niemiara, dlatego na starcie rajdu nasz inkasent pobierze jeszcze 50 zł od załogi ( na organizacje  )

Czy mogę ruszyć z Wami na motorze?

Oczywiście zapraszamy do naszego rajdu również motocyklistów. Wpisowe od motoru to 100 zł, , które w całości przekazane będzie Stowarzyszeniu Możesz Więcej na budowę Wielospecjalistycznego Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych.

Patroni Medialni:

indeksindeks.pngbb

Komitet Honorowy :

– Pani Maria Koc – Wicemarszałek Senatu

Pan Krzysztof Płochocki – Wicestarosta miasta Mińsk Mazowiecki

– Pan Arkadiusz Śliwa – Burmistrz miasta Sulejówek

Do pobrania

Regulamin Rajdu Szlakiem „ Wielkiego Gościńca Litewskiego”

Załącznik nr 1 do regulaminu – deklaracja uczestnictwa

plakat_a3_6

Dodano: 24 marca 2017

Dziękujemy naszym partnerom

Dziękujemy naszym darczyńcom

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Stowarzyszenie „Możesz Więcej”

Tworzenie stron www - Veden.pl